Aktuality / Tlačové správy

Zrušené predstavenie: 28. 4. 2024 Komorný koncert
Publikované dňa: 22.04.2024
Vážené dámy, vážení páni,
 
s ľútosťou si Vám dovoľujeme oznámiť, že z dôvodu zdravotnej indispozície účinkujúceho rušíme dňa 28. 4. 2024 Komorný koncert o 15:00 h - BEZ PONUKY NÁHRADNÉHO PREDSTAVENIA.
 
Zakúpené vstupenky máte možnosť vrátiť, alebo zameniť nasledovným spôsobom:
 
1. V priebehu sezóny 2023/ 2024 si vstupenky môžete prísť kedykoľvek zameniť do pokladnice SND za Vami požadované predstavenie.
 
2. O vrátenie vstupného môžete požiadať na adrese vstupenky@snd.sk s uvedením čísla účtu a kódu banky (IBAN, SWIFT/BIC), pričom treba k žiadosti priložiť naskenované, alebo originálne neoznačené vstupenky na refundáciu.
 
SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO PREDSTAVUJE 105. DIVADELNÚ SEZÓNU
Publikované dňa: 17.04.2024
Činohra, Opera a Balet Slovenského národného divadla predstavili premiérové tituly, na ktoré sa môžu fanúšikovia divadla tešiť v divadelnej sezóne 2024/2025. SND zároveň spustilo predaj predstavení novej sezóny aj abonentných balíkov. Tím SND plánuje v novej sezóne pokračovať aj s úspešnými sprievodnými programami pre deti a dospelých a charitatívnym projektom Divadlo pre všetky deti.
 
Slovenské národné divadlo v septembri vstúpi do svojej 105. divadelnej sezóny s cieľom aj naďalej prinášať divákom kvalitné umenie a tiež pokračovať v úspešne rozbehnutých sprievodných programoch, zatraktívňovať služby a zvyšovať návštevnosť svojich predstavení.
 
SND na konferencii Opera Europa vo Viedni
Publikované dňa: 16.04.2024
Zástupcovia SND sa uplynulý týždeň zúčastnili na pravidelnej jarnej konferencii asociácie európskych operných domov OPERA EUROPA, ktorá sa tentoraz konala v susednej Viedni. Hostiteľskými divadlami boli tri najvýznamnejšie viedenské operné scény – MusikTheater an der Wien, Volksoper a Viedenská štátna opera. Na konferencii sa zúčastnilo viac ako 450 účastníkov z rôznych európskych operných domov, umeleckých agentúr a festivalov, ale aj hostia z USA, Austrálie, Čile, Kolumbie, Japonska, Ománu či Južnej Kórey.
 
Špecializované fóra sa venovali marketingu a komunikácii, fundraisingu a rozvíjaniu edukatívnych programov. Veľká pozornosť sa venovala donorom a mecenášskym klubom, rozširovaniu publika, budovaniu lojality a rôznym modelom predplatného a abonentných vstupeniek.
 
Pes na ceste v premiére na scéne Činohry SND
Publikované dňa: 15.04.2024
Činohra SND uviedla premiéru adaptácie bravúrneho textu Pavla Vilikovského Pes na ceste z pera ďalšej výraznej osobnosti, českého režiséra Dušana David Pařízka, ktorý v SND hosťuje prvýkrát. Dve výrazné osobnosti sa stretli, aby sa ako skúsení pozorovatelia života pozreli na nás, na naše charakterové črty, veľké i smiešne snaženia, a to s nadhľadom a porozumením, s iróniou i so sebairóniou.
 
ODLIV na scéne Činohry SND
Publikované dňa: 05.04.2024
Činohra Slovenského národného divadla pripravila na záver aktuálneho týždňa, na 6. a 7. apríla 2024, premiéru autorského textu Lukáša Brutovského pod názvom Odliv, ktorú v Štúdiu novej budovy SND aj režíruje.
 
Lukáš Brutovský sa vracia do SND po tretí raz. S činoherným súborom spolupracoval na inscenácii Polnočná omša od dramatika Petra Karvaša, ktorá bola žiadaným diváckym titulom niekoľko sezón. Hollého Kubo je novým vzácnym pohľadom na slovenskú klasiku – v réžii Brutovského v repertoári od septembra 2020. Do tretice prichádza Lukáš Brutovský do SND s vlastným textom napísaným špecifickým jazykom a inscenovaným s výrazným rukopisom, ktorý predznamenali jeho hry D1 a Iokasté, ktoré zaujali odborníkov i divákov. Odliv možno považovať za isté uzatvorenie tejto trilógie.
 

Stránky