Aktuality / Tlačové správy

SND rozbieha projekt Dobrí susedia
Publikované dňa: 21.10.2021
Slovenské národné divadlo iniciovalo projekt “Dobrí susedia”, v rámci ktorého sa mu podarilo nadviazať spoluprácu s okolitými developermi. Vďaka nej mohlo SND zrevitalizovať a skultivovať priestory pre návštevníkov vo vnútri divadla, ako aj v jeho okolí.

 
Už Jan Werich hovorieval, že „dobré divadlo sa začína dobrým vrátnikom”, a presne vedel, o čom hovorí. Platilo to v čase, keď tieto pamätné slová vyslovil a platí to aj dnes.

 
Cieľom projektu “Dobrí susedia” je preto v duchu Werichovho hesla zvýšiť divácky komfort pri návšteve predstavení v Slovenskom národnom divadle a spríjemniť im pobyt v okolí divadla, ktoré v súčasnosti obklopuje stavebný ruch.

 
Stíchol hlas kráľovnej belkanta, odišla Edita Gruberová
Publikované dňa: 19.10.2021
Správa o úmrtí tejto výnimočnej osobnosti bola nečakaná, prekvapujúca a o to neuveriteľnejšia.
 
Šírila sa mimoriadne rýchlo: Edita Gruberová skonala v pondelok 18. októbra 2021 vo švajčiarskom Zürichu, kde dlhé roky žila. Rozdávala krásu umenia, radosť, sama bola darom, keď sa narodila v Bratislave v predvianočnom čase 23. decembra 1946.
 
„Edita Gruberová je najvýraznejším vokálnym fenoménom, jednou z profilujúcich osobností vokálneho umenia druhej polovice 20. storočia aj storočia nového. Jej umelecký profil je impozantný a jej vystúpenia patria k najvyšším interpretačným hodnotám nedávnej minulosti a bezprostrednej súčasnosti. Participácia Edity Gruberovej na najprestížnejších divadelných pódiách a v koncertných sálach kdekoľvek vo svete je sviatkom kreativity a je zárukou najvyššej umeleckej kvality,“ napísal dr. Jaroslav Blaho.
 
Umenie pre život 2021
Publikované dňa: 14.10.2021
Balet Slovenského národného divadla v spolupáci s Národným onkologickým ústavom pripravuje ďalší ročník projektu pod názom Umenie pre život. Tanečný galavečer sa uskutoční v piatok 22. októbra 2021 o 18.00 hod. v novej budove SND.
 
Ambíciou podujatia Umenie pre život, ktoré iniciuje Národný onkologický ústav/NOÚ spolu s našou prvou baletnou scénou, je upozorniť na problematiku prevencie a liečby onkologických ochorení. Názov Umenie pre život vychádza z filozofie Umenie liečiť a umenie pomáhať. 
 
REŽIM SPÚŠŤANIA VSTUPENIEK DO PREDAJA
Publikované dňa: 12.10.2021
Vážení návštevníci,
 
dovoľujeme si vás informovať, že vstupenky na všetky naše predstavenia dávame do predaja vždy prvý deň v mesiaci na mesiac nasledujúci. Od 2. novembra si budete môcť kúpiť vstupenky na všetky decembrové predstavenia (1. novembra je sviatok). Od 1. decembra budú k dispozícii vstupenky na januárové predstavenia.
 
Takisto si vás dovoľujeme informovať, že z dôvodu pretrvávajúcej pandemickej situácie musíme preventívne blokovať (rezervovať) veľké množstvo miest v sále. Každý piatok uvoľňujeme do predaja všetky vstupenky, ktoré covid semafor na nasledujúci týždeň povoľuje. Preto vám odporúčame navštíviť našu stránku v piatok v týždni pred predstavením, aby ste si mohli zakúpiť vstupenky uvoľnené do predaja na nasledujúci týždeň.
 
Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na vašu návštevu!
 
Vaše SND
 
Zrušenie dnešného predstavenia Ste medzi nami 10. 10. 2021
Publikované dňa: 10.10.2021
Vážení návštevníci,
 
dovoľujeme si vás informovať, že z dôvodu náhlej zdravotnej indispozície účinkujúceho rušíme DNES 10. 10. 2021 predstavenie Ste medzi nami v Modrom salóne SND BEZ NÁHRADY.
 
Vstupenky si v pokladnici SND môžete do 15 dní vymeniť za vstupenky na predstavenie rovnakého titulu uvádzané v najbližšom termíne alebo za iný titul.
 
O vrátenie vstupného po 15 pracovných dňoch je možné požiadať výlučne písomne (resp. pri on-line nákupe aj e-mailom) na adrese rezervacie@snd.sk. Zároveň je potrebné uviesť Vaše číslo účtu a kódu banky (IBAN, SWIFT/BIC) a priložiť sken vstupenky na refundáciu.
 
Ospravedlňujeme sa vám za prípadné komplikácie súvisiace s touto zmenou.
 
Ďakujeme za vašu priazeň a pochopenie.
 
Vaše SND.

Stránky