Aktuality / Tlačové správy

Výmena na poste vedenia umeleckého súboru Baletu SND
Publikované dňa: 09.07.2024

V SND prichádza k výmene na poste vedenia umeleckého súboru Baletu SND. Zo svojho postu odchádza riaditeľka baletu Nina Poláková, výnimočná tanečníčka, ktorá prevzala baletný súbor po úspešnej ére Jozefa Dolinského. Baletný súbor aj pod jej vedením potvrdil svoju pozíciu mimoriadnej obľúbenosti v očiach verejnosti. So svojím tímom priviedla na dosky SND výpravné zahraničné tituly a choreografické mená, a intenzívne pracovala na skvalitňovaní súboru. Nina Poláková odviedla počas viac ako tri a pol ročného obdobia v Slovenskom národnom divadle veľký kus práce, za ktorý sa jej generálny riaditeľ Matej Drlička poďakoval. Prajeme jej veľa šťastia a úspechov. Novým riaditeľom Baletu SND bude Andrej Sukhanov, ktorý sa za viac ako dvadsať rokov svojho pôsobenia v slovenskom profesionálnom divadelnom priestore etabloval ako umelec a skúsený manažér.

Nový šéfdirigent Opery SND Tomáš Brauner
Publikované dňa: 03.07.2024
Od nasledujúcej divadelnej sezóny sa šéfdirigentom Opery Slovenského národného divadla stáva Tomáš Brauner, jeden z najvyhľadávanejších dirigentov svojej generácie. Pražský rodák Tomáš Brauner naštudoval v Opere SND už v roku 2019 Hoffmannove poviedky od Jacqua Offenbacha.
 
Tomáš Brauner absolvoval Hudobnú fakultu Akadémie múzických umení v Prahe (2005) a následne sa v odbore zdokonaľoval na študijnej stáži na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni. Tomáš Brauner je laureátom Medzinárodnej dirigentskej súťaže Dimitrisa Mitropoulosa z gréckych Atén.
 
Hubička zaznie na festivale Smetanova Litomyšl
Publikované dňa: 28.06.2024
Opera SND uvedie 2. júla 2024 Smetanovu operu Hubička na festivale Smetanova Litomyšl, ktorý je ústredným dejiskom osláv 200. výročia narodenia tohto geniálneho skladateľa.
 
Smetanova Litomyšl je najväčší festival klasickej hudby v Českej republike, ktorý sa po prvý raz uskutočnil v roku 1946 a na ktorom tento rok účinkuje prakticky kompletná česká interpretačná špička. Pozvaní sú aj významní interpreti zo zahraničia. V Roku českej hudby dĺžkou trvania aj programom je festival najrozsiahlejší od svojho vzniku. Koná sa od 8. júna do 7. júla a zahŕňa okolo pol stovky predstavení a koncertov a ďalšie desiatky sprievodných podujatí.
 
Zmena podujatia Hommage à Jozef Adamovič
Publikované dňa: 28.06.2024
V Modrom salóne uvedieme zajtra televízny záznam inscenácie Mastný hrniec.
 
Dovoľujeme si Vás informovať, že podujatie „Hommage à Jozef Adamovič“ sa uskutoční až v novej divadelnej sezóne 2024/2025.
 
V pôvodne plánovanom termíne – zajtra, v sobotu 29. 6. o 16.00, si diváci v Modrom salóne môžu pozrieť televízny záznam inscenácie Júliusa Barča-Ivana Mastný hrniec z roku 1996 v réžii Ľubomíra Vajdičku. V inscenácii účinkujú Božidara Turzonovová, Emil Horváth, Michal Dočolomanský, Michaela Čobejová, Branislav Bystriansky, Elo Romančík, Dušan Blaškovič, Peter Trník a ďalší.
 
Záznam dramaturgicky uvedie teatrológ Karol Mišovic.
 
Vstup je voľný.
ZRUŠENÉ PREDSTAVENIE: UMENIE PRE ŽIVOT
Publikované dňa: 26.06.2024
Vážené dámy, vážení páni,
 
s ľútosťou si Vám dovoľujeme oznámiť, že z organizačných dôvodov rušíme dňa 25. a 26. 10. 2024 predstavenie Umenie pre život - BEZ PONUKY NÁHRADNÉHO PREDSTAVENIA.
 
Zakúpené vstupenky máte možnosť vrátiť, alebo zameniť nasledovným spôsobom:
 
1. V priebehu sezóny 2023/ 2024 a 2024/2025 si vstupenky môžete prísť kedykoľvek zameniť do pokladnice SND za Vami požadované predstavenie.
 
Do pozornosti Vám dávame informáciu, že v predaji máme vstupenky na predstavenia "Labutie jazero - Umenie pre život" v termíne 24. 10. 2024.
 
2. O vrátenie vstupného môžete požiadať na adrese vstupenky@snd.sk s uvedením čísla účtu a kódu banky (IBAN, SWIFT/BIC), pričom treba k žiadosti priložiť naskenované, alebo originálne neoznačené vstupenky na refundáciu.
 

Stránky