Aktuality / Tlačové správy

ZMENA v programe Činohry SND
Publikované dňa: 18.09.2023

Vážené dámy, vážení páni,

s ľútosťou si Vám dovoľujeme oznámiť, že z dôvodu akútnej zdravotnej indispozície účinkujúceho rušíme dňa 29. 9. 2023 predstavenie DEKLARÁCIA ZÁVISLOSTI o 19.30 hod - BEZ NÁHRADY.Zakúpené vstupenky máte možnosť vrátiť, alebo zameniť nasledovným spôsobom:

1. V priebehu sezóny 2023/ 2024 si vstupenky môžete prísť kedykoľvek zameniť do pokladnice SND za Vami požadované predstavenie.

LUCIA POPP TRIBUTE
Publikované dňa: 07.09.2023
Opera Slovenského národného divadla pripravuje na úvod 104. divadelnej sezóny galakoncert na počesť výnimočnej opernej divy Lucie Popp v sobotu 9. septembra o 19.00 hod. v novej budove SND pokračujúc v tradícii uvádzania galakoncertov na počesť významných slovenských speváckych osobností.
 
Hold umelkyni vzdajú súčasné operné hviezdy, v ktorých repertoári sú predovšetkým diela Wolfganga Amadea Mozarta a Richarda Straussa, ktorými sa Lucia Popp preslávila. Pozvanie na účinkovanie prijali slovenskí a českí umelci Simona Šaturová, Jana Kurucová, Adriana Kučerová, Slávka Zámečníková, Kateřina Kněžíková, Petra Alvarez Šimková, Pavol Remenár, Michal Onufer a ďalší, diriguje Tomáš Netopil.
 
Kráľovná noci očarila svet
 
Dopravné obmedzenia kvôli Telekom Night Run 2023
Publikované dňa: 07.09.2023
Milí návštevníci predstavení v novej budove SND v piatok 8. 9. a v sobotu 9. 9., dovoľujeme si vás upozorniť, že v uvedených termínoch sa pred divadlom a v bezprostrednom okolí novej budovy SND uskutoční veľké športové podujatie TELEKOM NIGHT RUN / #nightrun. Rátajte, prosím, s dostatočnou časovou rezervou pri príchode na predstavenia, pretože doprava bude čiastočne obmedzovaná, resp. regulovaná. Parkovisko za novou budovou SND je vám plne k dispozícii.
 
Ďakujeme za porozumenie a želáme inšpirujúce umelecké zážitky na predstaveniach SND.
Divadlo stratilo jedného zo svojich ctiteľov
Publikované dňa: 28.08.2023
Uprostred horúcej nedele 27. augusta sme sa dozvedeli veľmi smutnú správu: fotografický aparát, ktorý bol súčasťou vášnivého profesionála a milovníka umenia Ctibora Bachratého, už jeho pričinením nezachytí žiadny okamih, gesto alebo situáciu ani v našom SND.
 
Ctibor Bachratý (1955) sa fotografii venoval od mladosti, profesionálne vyše 30 rokov. Pôvodne študoval strojárstvo a k jeho koníčkom patril tanec a šport; napokon nad basketbalom zvíťazil súbor Trenčan a po príchode na vysokú školu do Bratislavy sa stal lúčničiarom. A od tanca bol už len skok k divadlu, hudbe i výtvarnému umeniu a vášni zvanej fotoaparát.
 
ZMENA SÁLY: 19. 9. 2023 ILÚZIE
Publikované dňa: 10.08.2023
Vážené dámy, vážení páni,
 
oznamujeme Vám, že z organizačných dôvodov dňa 19. 9. 2023 o 19:30 hod. sa predstavenie ILÚZIE bude konať v Štúdiu SND.
 
Pôvodne sa malo predstavenie odohrať v sále Modrý salón.
 
Usadení budete formou voľného sedenia na nasledovných miestach:
VI. rad, miesta 1 - 16 a VII. rad, miesta 1 - 7.
 
Vaše SND

Stránky