Mecenášsky klub

Klub priateľov a mecénov SND

Po vzore mnohých svetových a európskych divadiel a galérií sme k 104. narodeninám Slovenského národného divadla zriadili Klub priateľov a mecénov Slovenského národného divadla. Boli by sme nesmierne hrdí, keby ste sa stali súčasťou nášho sveta aj vy. Veríme, že aj malý kontinuálny dar vie robiť veľké zmeny. Veríme, že darcovstvo má tú zázračnú moc, že odmeňuje nielen prijímateľa, ale aj darcu samotného. 
 
Podporte SND finančným príspevkom a staňte sa súčasťou divadelnej rodiny Slovenského národného divadla ako hrdý člen Klubu priateľov a mecénov SND.
 
Étos solidarity a spolupatričnosti je základným kameňom každej vyspelej spoločnosti. Vďaka vašim príspevkom budeme schopní pracovať na rozvojových projektoch. Budeme môcť s našimi inscenáciami viac hosťovať na školách, pozývať viac výnimočných hostí a vytvárať sprievodné programy, ktoré priblížia svet divadla rôznym skupinám publika, vrátane marginalizovaných skupín. Budeme inkluzívnejší a otvorenejší. Budete nás viac počuť a vidieť. S umeleckými prostriedkami, ktorými ako divadlo disponujeme, vnímame ako svoju zásadnú úlohu byť oporou demokracie a silným hlasom najslabších. Snažíme sa umením zjemňovať a scitlivovať našu spoločnosť. Takto dnes čítame podstatu lásky k vlasti. Národ sebe je pre nás záväzok odovzdať viac, ako sme prijali.
 
Veríme, že kultúrnejšia spoločnosť je darom pre nás všetkých. V neposlednom rade je to investícia do budúcnosti našej krajiny.
 
V prípade, že sa chcete stať priateľom, alebo mecénom SND, vyberte si jednu z úrovní, ktorá najlepšie zodpovedá vašim možnostiam podpory. Za svoju podporu získate od nás aj balíček benefitov.
 

PRIATELIA SND

BRONZOVÝ PRIATEĽ
Za príspevok 100 eur sa stávate bronzovým priateľom SND. Ako prejav vďaky od nás dostanete Certifikát priateľstva, 2 vstupenky na prehliadku historickej budovy SND a možnosť zúčastniť sa na Vami zvolenej verejnej generálke.
 
 
STRIEBORNÝ PRIATEĽ SND
Za príspevok 300 eur sa stávate strieborným priateľom SND. Ako prejav vďaky od nás dostanete Certifikát priateľstva, 2 vstupenky na prehliadku historickej budovy SND a 2 vstupenky na vybranú premiéru Činohry, Opery, alebo Baletu SND vrátane pozvánky na raut s umelcami. Získate tiež možnosť prednostnej rezervácie vstupeniek na naše predstavenia a tiež možnosť zúčastniť sa na kostýmovej skúške, verejnej generálke, a prehliadke zákulisia divadla.
 
 
ZLATÝ PRIATEĽ SND
Za príspevok 500 eur sa stávate zlatým priateľom SND. Ako prejav vďaky od nás dostanete Certifikát priateľstva, 2 vstupenky na prehliadku historickej budovy SND a 2x dve vstupenky na vybranú premiéru Činohry, Opery, alebo Baletu SND vrátane pozvánky na raut s umelcami. Získate tiež možnosť prednostnej rezervácie vstupeniek na naše predstavenia a tiež možnosť zúčastniť sa na kostýmovej skúške, verejnej generálke, a prehliadke zákulisia divadla.
 
 

MECÉNI SND

BRONZOVÝ MECÉN SND 
Za príspevok 1 000 EUR sa stávate bronzovým mecénom SND. Ako prejav vďaky od nás dostanete Certifikát mecéna, 2 vstupenky na prehliadku historickej budovy SND, 2 vstupenky na Vami zvolený komorný koncert Opery SND a 4x dve vstupenky na vybranú premiéru Činohry, Opery, alebo Baletu SND vrátane pozvánky na raut s umelcami. Získate tiež možnosť prednostnej rezervácie vstupeniek na naše predstavenia a tiež možnosť zúčastniť sa na kostýmovej skúške, verejnej generálke, prehliadke zákulisia divadla a Umelecko-dekoračných dielní SND.
 
 
STRIEBORNÝ MECÉN SND 
Za príspevok 3 000 eur sa stávate strieborným mecénom SND. Ako prejav vďaky od nás dostanete Certifikát mecéna, 2 vstupenky na prehliadku historickej budovy SND, 2 vstupenky na Vami zvolený komorný koncert Opery SND a 2 vstupenky na všetky premiéry Činohry Opery, a Baletu SND, vrátane pozvánky na raut s umelcami. Získate tiež možnosť prednostnej rezervácie vstupeniek na naše predstavenia a tiež možnosť zúčastniť sa na kostýmovej skúške, verejnej generálke, prehliadke zákulisia divadla a Umelecko-dekoračných dielní SND.
 
 
ZLATÝ MECÉN SND
Za príspevok 5 000 eur sa stávate zlatým mecénom SND. Ako prejav vďaky od nás dostanete Certifikát mecéna, 2 vstupenky na prehliadku historickej budovy SND a 2 vstupenky na všetky premiéry a galakoncerty Činohry Opery, a Baletu SND vrátane pozvánky na raut s umelcami. Získate tiež možnosť prednostnej rezervácie vstupeniek na naše predstavenia a tiež možnosť zúčastniť sa na kostýmovej skúške, verejnej generálke, prehliadke zákulisia divadla a Umelecko-dekoračných dielní SND. Zároveň dostávate 2 vstupenky na mecenášsku stage dinner.
 
 
PLATINOVÝ MECÉN SND
Za príspevok nad 7 000 eur sa stávate platinovým mecénom SND. Ako prejav vďaky od nás dostanete Certifikát mecéna, 2 vstupenky na prehliadku historickej budovy SND a 4 vstupenky na všetky premiéry a galakoncerty Činohry Opery, a Baletu SND pre vás a vašich priateľov vrátane pozvánky na raut s umelcami. Získate tiež mžnosť prednostnej rezervácie vstupeniek na naše predstavenia a tiež možnosť zúčastniť sa na kostýmovej skúške, verejnej generálke, prehliadke zákulisia divadla a Umelecko-dekoračných dielní SND. Zároveň dostávate 5x dve prednostné vstupenky na repertoárové predstavenia podľa vlastného výberu pre vás alebo vašich priateľov a 1x do roka 2 vstupenky na mecenášsku stage dinner.
 
 
DIAMANTOVÝ MECÉN SND
Za príspevok nad 10 000 eur sa stávate diamantovým mecénom SND. Ako prejav vďaky od nás dostanete Certifikát mecéna, 2 vstupenky na prehliadku historickej budovy SND a 4 vstupenky na všetky premiéry a galakoncerty Činohry Opery, a Baletu SND pre vás a vašich priateľov vrátane pozvánky na raut s umelcami. Získate tiež možnosť prednostnej rezervácie vstupeniek na naše predstavenia a tiež možnosť zúčastniť sa na kostýmovej skúške, verejnej generálke, prehliadke zákulisia divadla a Umelecko-dekoračných dielní SND. Zároveň dostávate 5x dve prednostné vstupenky na repertoárové predstavenia alebo sprievodné programy SND podľa vlastného výberu pre vás alebo vašich priateľov, 1x do roka 2 vstupenky na mecenášsku stage dinner a možnosť návštevy predstavenia jedného z európskych divadiel v spoločnosti generálneho riaditeľa SND.
 
 
Ak máte záujem o individuálny balíček podpory, platbu bankovým prevodom alebo sa chcete stať priateľom či mecénom ako firma, kontaktujte nás, prosím, na emailovej adrese: mecenasskyklub@snd.sk
 
 
AKO SA STAŤ PRIATEĽOM ALEBO MECÉNOM SND
  • priateľom alebo mecénom sa môžete stať po úhrade príspevku pre SND vo výške sumy zodpovedajúcej jednej z úrovní priateľstva alebo mecenášstva,
  • v prípade platby cez platobnú bránu na webe SND dostanete do mailu obratom potvrdenie o platbe,
  • v prípade platby prevodom nám, prosím, vopred napíšte na mecenasskyklub@snd.sk a my vám pošleme inštrukcie k platbe
  • v nasledujúcich dňoch sa s vami skontaktuje zástupca SND, ktorý s vami dohodne detaily ohľadne podpísania zmluvy,
  • členstvo v Klube priateľov a mecénov SND vám vzniká podpisom darovacej zmluvy a má platnosť 1 rok od podpisu,
  • vstupenky na premiéry a repertoárové predstavenia sú ponúkané podľa dostupnosti a je nutné ich využiť počas trvania darcovskej zmluvy
 
Náhľad zmluvy a štatút Klubu priateľov a mecénov SND si môžete prečítať tu: