Divadlo pre všetky deti

Podporte so SND Divadlo pre všetky deti a rozvoj detských projektov

Charitatívny projekt Divadlo pre všetky deti spustilo Slovenské národné divadlo pred Vianocami 2021. Jeho cieľom je vďaka darcovským príspevkom dostať na predstavenia SND deti zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktoré by sa inak možno do divadla nikdy nedostali, a umožniť im tak zakúsiť výnimočné chvíle, ktoré prináša divadlo.

Doteraz sme vďaka našim darcom zakúpili vstupenky na naše predstavenia takmer pre tisícku detí.

V SND veríme, že každé dieťa bez rozdielu by malo mať šancu a príležitosť zažiť divadlo na vlastnej koži. Bez divadla deti prichádzajú nielen o úžasný umelecký zážitok, ale aj o šancu na vzdelávanie. Divadlo rozvíja kreativitu, kultúru, komunikáciu, trpezlivosť, morálku i predstavivosť.

Každý z vás, našich divákov, teraz môže podporiť projekt Divadlo pre všetky deti a rozvoj detských projektov.

Pre darcov, ktorí by chceli prispieť vyššou sumou, sú na výber možnosti vo výške 100, 300 a 500 eur.

 
 

Prispieť sa dá aj nižšou sumou jednoducho a rýchlo online pri nákupe vstupeniek. Stačí, ak pri platbe zvolíte možnosť dobrovoľného príspevku vo výške 5, 10 alebo 15 eur.

Už za príspevok päť eur vieme napríklad zakúpiť vstupenku pre jedno dieťa na dopoludňajšie predstavenie rozprávky Nebojsa. Za 15 eur môžeme kúpiť vstupenku pre jedno dieťa na večerné predstavenie Čert a Káča.

Všetky dobrovoľné príspevky použijeme na rozvoj detských projektov a nákup vstupeniek pre deti zo znevýhodneného prostredia alebo so zdravotným hendikepom.

Ďakujeme, že s nami robíte svet lepším.

10.2.2024 – Na predstavení baletu Popoluška sa v rámci programu Divadlo pre všetky deti zúčastnilo viac ako 100 detí. Boli medzi nimi deti z Centier pre deti a rodiny z Bratislavy, Kolárova, Trnavy a Novej Bane, deti, ktoré združuje občianske združenie Nádej na život a rodiny z Centra pomoci smútiacim deťom a rodinám neziskovej organizácie Plamienok.

14. 12. 2023 - Balet SND privítal v rámci programu Divadlo pre všetky deti na Luskáčikovi deti, ktoré združuje občianske združenie Nádej na život, a deti zo špeciálnych škôl v Piešťanoch a Trnave, ktoré spolupracujú s občianskym združením Úsmev pre druhých. Združenie prepája a pomáha rodinám so zdravotne hendikepovanými deťmi a deťmi trpiacimi vzácnymi genetickými syndrómami. Väčšina z nich bola v Slovenskom národnom divadle vôbec prvýkrát.
 
13. 12. 2023 - Dopoludňajšie predstavenie Luskáčika navštívila v rámci projektu Divadlo pre všetky deti takmer stovka slabozrakých a nevidiacich detí z Bratislavy a Levoče. Balet plný nádhernej Čajkovského hudby im priblížila aplikácia v mobiloch. Vďaka audiokomentáru zosynchronizovanému s hudbou mohli deti cez jedno slúchadlo počuť opis jednotlivých obrazov. Balet SND spolu s iniciátorkou projektu Luskáčik pre nevidiacich Galinou Kubalovou si pre deti pripravil dramaturgický úvod. Deti si zároveň prostredníctvom pohyblivých bábok, ktoré boli pre ne pripravené, mohli hmatom vyskúšať rôzne baletné pózy.
 
20. 10. 2023 - Operné predstavenie Čert a Káča si prišlo do SND pozrieť v rámci projektu Divadlo pre všetky deti vyše 70 detí z centier pre deti a rodiny v bratislavskom kraji v spolupráci s Úsmev ako dar

Ďalšie detské projekty, ktoré budeme rozvíjať vďaka vašej podpore:

Soboty v divadle
Zážitkové sobotné dopoludnia v Slovenskom národnom divadle pre všetky zvedavé deti rôznych vekových skupín. Spoločne objavíme zákulisie divadla aj čaro umeleckých profesií.
 
Veľká divadelná prespávačka
Dobrodružná noc v Slovenskom národnom divadle plná zábavy. Súčasťou prespávačky je návšteva divadelného predstavenia, animátorské programy a divadelné workshopy. Pre všetky odvážne deti, ktoré sa neboja tmy!
 
Prehliadky divadla
Čarovný svet divadelného zákulisia ponúka neobmedzené možnosti objavovania. Deti spolu s nami pochopia fungovanie divadla, nahliadnu do farebných garderób, voňavých maskérní, objavia šatne umelcov a zažijú veľkosť javiska.

ŠTATÚT "Divadlo pre všetky deti"