O nás

Slovenské národné divadlo je jednou z najvýznamnejších kultúrnych inštitúcií Slovenska. Svoje dejiny začalo písať v roku 1920. Dnešné Slovenské národné divadlo tvoria tri zložky so stálym profesionálnym umeleckým súborom: Činohra, Opera a Balet. Divadelné výpravy pre všetky tri zložky sú zhotovované v Umelecko-dekoračných dielňach SND.
 
Slovenské národné divadlo spravuje dve budovy - Historickú budovu SND, ktorá sa nachádza v centre Starého mesta na Hviezdoslavovom námestí a novú budovu Slovenského národného divadla na nábreží Dunaja. Historická budova SND je od roku 2020 pre divadelnú činnosť zatvorená pre nevyhovujúci stav divadelných technológií a čaká na rekonštrukciu. V súčasnosti sa v nej konajú iba podujatia, pri ktorých netreba využívať javiskové ťahy.
 
Slovenské národné divadlo je repertoárovým divadlom. Predstavenia na všetkých scénach SND sa konajú počas divadelnej sezóny počas pracovných dní aj víkendov. Divadelná sezóna trvá od začiatku septembra do konca júna.Historicka budova SND