Home

Die lustigen Weiber von Windsor
Schauspiel
Schauspiel
Neues Gebäude - Schauspielsaal
kaufen
09.02. um 19.00h
Die Eule
Schauspiel
Schauspiel
Neues Gebäude - Der Blaue Salon
kaufen
09.02. um 19.30h
Die Teufelskäthe
Oper
Oper
Neues Gebäude - Opern- und Ballettsaal
kaufen
11.02. um 19.00h
Die Teufelskäthe
Oper
Oper
Neues Gebäude - Opern- und Ballettsaal
kaufen
12.02. um 11.00h
Ballett&SĽUK/Durch Tanz zu sich finden
Ballett
Ballett
Neues Gebäude - Opern- und Ballettsaal
kaufen
09.02. um 19.00h
LA FILLE MAL GARDÉE
Ballett
Ballett
Neues Gebäude - Opern- und Ballettsaal
kaufen
10.02. um 19.00h

News

„Skúšať s Milošom bola naozaj škola. Múdrosti, divadla, histórie či politiky.“
 
Vážení diváci, milí naši hostia,
v súvislosti so zimným obdobím a značne premenlivým počasím, čo môže komplikovať dopravu a parkovanie, si vás dovoľujeme požiadať a odporúčať:
O čom sa pri návšteve tejto opery v SND možete presvedčiť? Predovšetkým o tom, že opera nie je nuda, že opera žije! Túto opernú inascenáciu pripravil tvorivý tím tridsiatnikov.
Vážené dámy, vážení páni,
 
Vo štvrtok 26. januára 2023 boli vyhlásení laureáti 27. ročníka Ceny Nadácie Tatra banky za umenie.

Vážené dámy, vážení páni,
 
Vážené dámy, vážení páni,
 
Útvar hodnoty za peniaze Ministerstva financií SR uplynulú jeseň odobril štúdiu uskutočniteľnosti rekonštrukcie historickej budovy SND, v ktorej okrem iného skonštatoval:
Kým pre mnohých je divadlo nevyhnutnosťou alebo dokonca životným štýlom, pre iných je takmer nedosiahnuteľným snom.
Správa o nešťastnom úmrtí nášho bývalého kolegu a priateľa Ruana Crightona pri havárii lietadla v Nepále je pre nás zdrvujúca o to viac, že sa to stalo deň po jeho 34. narodeninách.
V uplynulých dňoch sme si pripomenuli nedožité jubileá troch výrazných osobností Činohry SND
30. výročie samostatnej Slovenskej republiky reflektujú vo svojich dramaturgických plánoch všetky tri umelecké súbory Slovenského národného divadla.
 
K oceneným osobnostiam, ktorým prezidentka SR Zuzana Čaputová udelila pri príležitosti 30.
Vedenie Slovenského národného divadla dostalo protokoly o výsledkoch kontrol Inšpektorátu práce Bratislava a Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky (NKÚ).
Vedenie SND zarmútila správa o úmrtí jednej z najvýraznejších herečiek Sone Valentovej, ktorá dlhé roky patrila medzi popredné členky našej prvej činohernej scény.
Vedenie Slovenského národného divadla a Činohry SND s veľkým zármutkom prijali správu o úmrtí legendárnej herečky Márie Kráľovičovej.

 
Vynikajúca možnosť darovať umenie
 
Rezort kultúry má k dispozícii obsiahlu odbornú vibroakustickú štúdiu výsledkov meraní, ktoré upozorňujú na vážne riziká v prípade realizácie električkovej trate pred budovou SND.
Útvar hodnoty za peniaze odobril štúdiu uskutočniteľnosti rekonštrukcie historickej budovy SND a odporučil pokračovanie v projekte.

Slovenské národné divadlo do verejného vypočutia uchádzačov o pozíciu generálneho riaditeľa či generálnej riaditeľky SND dočasne povedie Jozef Švolík, vedúci oddelenia umenia a ume

Národný inšpektorát práce už druhýkrát zrušil rozhodnutie bratislavského Inšpektorátu práce o uzatvorení historickej budovy SND pre pochybenia a vec mu opäť vrátil na prejednanie.
Parkovisko za novou budovou Slovenského národného divadla prešlo v uplynulých týždňoch významnou rekonštrukciou.
Opera Slovenského národného divadla zaviedla detskú vstupenku. Deti a mladí diváci do 18 rokov budú mať zvýhodnené vstupné na večerné operné predstavenia vo všetkých kategóriách.

Po nástupe do funkcie generálneho riaditeľa SND som bol oboznámený s povinnosťou, že ako štatutár štátnej príspevkovej inštitúcie musím svoje majetkové priznanie poslať zriaďovateľovi, teda Ministe

Slovenské národné divadlo aj v novej sezóne pokračuje v pomoci ukrajinským umelcom.

Herečky Božidara Turzonovová a Emília Vášáryová a tanečník a choreograf Roman Novitzký získali Cenu ministerky kultúry Slovenskej republiky.
 

Vedenie Slovenského národného divadla so zármutkom prijalo správu o úmrtí spoluautora novej budovy Slovenského národného divadla Petra Bauera, ako aj autora interiéru Slovenského národného divadla

Od 1. augusta bude v Slovenskom národnom divadle prebiehať kontrola Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ).
Národný inšpektorát práce ako odvolací orgán zrušil rozhodnutie Inšpektorátu práce Bratislava o zákaze používania historickej budovy SND a vec vrátil na nové prejednanie a rozhodnutie.
V Slovenskom národnom divadle sa v piatok 17. júna konalo zasadnutie Asociácie slovenských divadiel a orchestrov (ASDO).
Opera SND sa stala novým členom profesionálnej asociácie operných domov a festivalov v Európe – Opera Europa. Aktuálne združuje 215 členov zo 43 krajín.
V dňoch 15. a 16. júna sa v Slovenskom národnom divadle konalo najväčšie a najvýznamnejšie podujatie pre finančných riaditeľov na Slovensku - CFO Fórum Slovensko.
 
Slovenské národné divadlo sa stalo novým členom Francúzsko-slovenskej obchodnej komory.
ASDO - Asociácia Slovenských Divadiel a orchestrov zastupuje 22 inštitúcií zriaďovaných štátom, vyššími územnými celkami a mestami na Slovensku.
Vedenie Slovenského národného divadla oceňuje rozhodnutie Magistrátu Bratislavy vypísať súťaž na zhotoviteľa meraní hluku a vibrácií priestorov novej budovy SND v rámci príprav projektu e
Das Slowakische Nationaltheater ist eine staatliche Beitragsorganisation des Kulturministeriums der SR gegründet vom Kulturministerium der SR.

die Partner

General Partner des SND

General media partner

Media Partner Premier

Partner

Hauptpartner des Balletts

Offizielle Mineral Water of SND

Das Opernstudio wurde gefördert von

Major media partners

Medienpartner

Partner für Filmtechnik