Home

A Winter Funeral
Drama
Drama
The new SND building - Studio
In sales
today at 19.00h
Kocúrkovo (Gotham City)
Drama
Drama
Pre-Première,
The new SND building - Drama hall, NČ1
In sales
today at 19.00h
A Tale of a Happy End
Opera
Opera
The new SND building - Opera and Ballet hall
In sales
05.02. at 17.00h
The Devil and Kate
Opera
Opera
The new SND building - Opera and Ballet hall
In sales
11.02. at 19.00h
Ballet
Ballet
Hosting,
The new SND building - Opera and Ballet hall
In sales
04.02. at 18.00h
Ballet & SĽUK/ Dancing Towards Each Other
Ballet
Ballet
The new SND building - Opera and Ballet hall
In sales
09.02. at 19.00h

News

O čom sa pri návšteve tejto opery v SND možete presvedčiť? Predovšetkým o tom, že opera nie je nuda, že opera žije! Túto opernú inascenáciu pripravil tvorivý tím tridsiatnikov.
Vážené dámy, vážení páni,
 
Vo štvrtok 26. januára 2023 boli vyhlásení laureáti 27. ročníka Ceny Nadácie Tatra banky za umenie.

Vážené dámy, vážení páni,
 
Vážené dámy, vážení páni,
 
Útvar hodnoty za peniaze Ministerstva financií SR uplynulú jeseň odobril štúdiu uskutočniteľnosti rekonštrukcie historickej budovy SND, v ktorej okrem iného skonštatoval:
Kým pre mnohých je divadlo nevyhnutnosťou alebo dokonca životným štýlom, pre iných je takmer nedosiahnuteľným snom.
It is with great sadness that we have received the news of the unfortunate death of our former colleague and friend, Ruan Crighton, in a plane crash in Nepal is all the more deva
V uplynulých dňoch sme si pripomenuli nedožité jubileá troch výrazných osobností Činohry SND
30. výročie samostatnej Slovenskej republiky reflektujú vo svojich dramaturgických plánoch všetky tri umelecké súbory Slovenského národného divadla.
 
K oceneným osobnostiam, ktorým prezidentka SR Zuzana Čaputová udelila pri príležitosti 30.
Vedenie Slovenského národného divadla dostalo protokoly o výsledkoch kontrol Inšpektorátu práce Bratislava a Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky (NKÚ).
Vedenie SND zarmútila správa o úmrtí jednej z najvýraznejších herečiek Sone Valentovej, ktorá dlhé roky patrila medzi popredné členky našej prvej činohernej scény.
Vedenie Slovenského národného divadla a Činohry SND s veľkým zármutkom prijali správu o úmrtí legendárnej herečky Márie Kráľovičovej.

 
Vynikajúca možnosť darovať umenie
 
Rezort kultúry má k dispozícii obsiahlu odbornú vibroakustickú štúdiu výsledkov meraní, ktoré upozorňujú na vážne riziká v prípade realizácie električkovej trate pred budovou SND.
Útvar hodnoty za peniaze odobril štúdiu uskutočniteľnosti rekonštrukcie historickej budovy SND a odporučil pokračovanie v projekte.

Slovenské národné divadlo do verejného vypočutia uchádzačov o pozíciu generálneho riaditeľa či generálnej riaditeľky SND dočasne povedie Jozef Švolík, vedúci oddelenia umenia a ume

Národný inšpektorát práce už druhýkrát zrušil rozhodnutie bratislavského Inšpektorátu práce o uzatvorení historickej budovy SND pre pochybenia a vec mu opäť vrátil na prejednanie.
Parkovisko za novou budovou Slovenského národného divadla prešlo v uplynulých týždňoch významnou rekonštrukciou.
Opera Slovenského národného divadla zaviedla detskú vstupenku. Deti a mladí diváci do 18 rokov budú mať zvýhodnené vstupné na večerné operné predstavenia vo všetkých kategóriách.

Po nástupe do funkcie generálneho riaditeľa SND som bol oboznámený s povinnosťou, že ako štatutár štátnej príspevkovej inštitúcie musím svoje majetkové priznanie poslať zriaďovateľovi, teda Ministe

Slovenské národné divadlo aj v novej sezóne pokračuje v pomoci ukrajinským umelcom.

Herečky Božidara Turzonovová a Emília Vášáryová a tanečník a choreograf Roman Novitzký získali Cenu ministerky kultúry Slovenskej republiky.
 

Vedenie Slovenského národného divadla so zármutkom prijalo správu o úmrtí spoluautora novej budovy Slovenského národného divadla Petra Bauera, ako aj autora interiéru Slovenského národného divadla

Od 1. augusta bude v Slovenskom národnom divadle prebiehať kontrola Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ).
Národný inšpektorát práce ako odvolací orgán zrušil rozhodnutie Inšpektorátu práce Bratislava o zákaze používania historickej budovy SND a vec vrátil na nové prejednanie a rozhodnutie.
V Slovenskom národnom divadle sa v piatok 17. júna konalo zasadnutie Asociácie slovenských divadiel a orchestrov (ASDO).
Opera SND sa stala novým členom profesionálnej asociácie operných domov a festivalov v Európe – Opera Europa. Aktuálne združuje 215 členov zo 43 krajín.
V dňoch 15. a 16. júna sa v Slovenskom národnom divadle konalo najväčšie a najvýznamnejšie podujatie pre finančných riaditeľov na Slovensku - CFO Fórum Slovensko.
 
Slovenské národné divadlo sa stalo novým členom Francúzsko-slovenskej obchodnej komory.
ASDO - Asociácia Slovenských Divadiel a orchestrov zastupuje 22 inštitúcií zriaďovaných štátom, vyššími územnými celkami a mestami na Slovensku.
Vedenie Slovenského národného divadla oceňuje rozhodnutie Magistrátu Bratislavy vypísať súťaž na zhotoviteľa meraní hluku a vibrácií priestorov novej budovy SND v rámci príprav projektu e
Slovak National Theatre is a state-subsidised organisation of the Slovak Ministry of Culture.

Partners

General partner of SND

General media partner

Media Partner Premier

Partners

Main partner Ballet

Official mineral water for SND

Opera Studio supported by

Major media partners

Media partners

Film equipment partners