Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch - ONLINE ZÁZNAM

Ján Palárik

Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch - ONLINE ZÁZNAM

Schauspiel

Veselohra o zmierení, dobrodružstve, hrách lásky a náhody v kultovej slovenskej klasike

Návštevník Online
Palárik v Zmierení alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch zvýrazňuje ideály prirodzenosti v protiklade k smiešnej vyumelkovanosti. Skostnatenosť, nadutosť a stereotypy sú smiešne, ale zmena je možná, ak podľahneme čaru harmónie a ústretovej komunikácie. Zmierenie nie je iba podaním si rúk znepriatelených strán, ale aj poznaním, zmierením sa so svojimi vlastnými predsudkami. Dobrodružstvom nie je iba dnes také aktuálne, pikantné skrývanie vlastnej identity pri hrách lásky, ale aj pripustenie možnosti, že všetko sa môže po mnohých „trapasoch“, trápnostiach a trápeniach napokon dobre skončiť. Tak ako aj príbeh lásky grófky Eržiky a jej komornej Milušky a ich nápadníkov baróna Ľudovíta a zememerača Rohoňa. Na dobrodružné zmierenie, čiže na zdravie! Egészégedre!
 
LUK.DANCE, s. r. o.
Agentura LUK. dance, s. r. o., pôsobí na umeleckom trhu od roku 2010. Od svojho založenia ponúka divadlám a rôznym umeleckým projektom či reklamným agentúram profesionálnych tanečníkov. Garantuje kvalitu, spoľahlivosť a kompletné zabezpečenie všetkých služieb a činnosti, ktoré súvisia s organizáciou tanečnej zložky. Tanečníci agentúry LUK.dance, s. r. o., sú prvotriednymi umelcami v tanečnej branži nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.
 
CIMBALOVÁ ĽUDOVÁ HUDBA MAROŠA MIKUŠA
Kolektív mladých, dobre naladených ľudí, ktorých spája radosť z hudby a láska k slovenskému folklóru. Kolektív vznikol v roku 2006 a odvtedy sa snaží potešiť
a baviť divákov v rôznych predstaveniach a na mnohých podujatiach doma i v zahraničí.
 
Dĺžka predstavenia: 2 hodiny 50 minút s prestávkou
 
Cena vstupenky na Návštevník Online: 8 €

Inszenierungsteam

Besetzung

Gräfin Elisa Hrabovská Petra Vajdová
Orieška, Schullehrer Ján Gallovič
Baron Kostrovicky František Kovár
Ludovít, sein Sohn Milan Ondrík
Rohoň, Landvermesser Dano Heriban
Capková, Kammerherr der Gräfin Jana Oľhová
Suchay, der Angestellte der Gräfin Vladimír Obšil
Pišta, Husar des Barons Kostrowicki Richard Autner (als Gast) Tomáš Turek (als Gast)
Schnitter und Schnitter Jana Labajová (als Gast) Barbora Čatlošová Drozdová (als Gast) Martin Ďurkáč (als Gast) Tomáš Magát (als Gast) Dominika Žiaranová (als Gast) Michal Spielmann (als Gast) Peter Ondrejička (als Gast) Peter Martinček (als Gast) Bronislava Kováčiková (als Gast) Jakub Jablonský (als Gast) Petra Gavláková (als Gast) László István Béhr (als Gast) Barnabás Balla (als Gast) Karin Adzimová (als Gast) Jakub Janotík Lenka Fecková (Student der VŠMU) Martin Varínsky (als Gast) Roman Finik (als Gast) Kristína Spáčová (als Gast) Katarína Macková (als Gast)