Ministerka kultúry Natália Milanová pozdravila tanečníkov z Košíc

 
Na pôde SND sme 4. februára 2023 privítali Balet Štátneho divadla Košice s mimoriadne zaujímavou inscenáciou Nureyev – životného príbehu Rudolfa Nurejeva, tanečníka a choreografa, ktorý zmenil nazeranie na mužský klasický balet a zaujal svojou túžbou po slobode. Choreograf Ondrej Šoth je spolu so Zuzanou Mistríkovou aj autorom scenára. V hlavnej úlohe sa predstavil dlhoročný prvý sólista Viedenského štátneho baletu Roman Lazík. Na baletnom predstavení, ktoré odhaľuje nielen umeleckú kariéru, ale aj citlivú dušu človeka, sa zúčastnila aj ministerka kultúry Natália Milanová, štátni tajomníci rezortov kultúry a diplomacie aj viacerí veľvyslanci.
 
Účinkovanie Baletu Štátneho divadla Košice sa v Bratislave realizovalo vďaka finančnej podpore MK SR. Balet SND sa zase predstaví v Košiciach začiatkom apríla.
 
Návštevníkom predstavenia Nureyev aj našim milým hosťom z Košíc sa súčasne ospravedlňujeme za časovo posunutý začiatok predstavenia spôsobený poruchou časti javiskovej techniky. Všetci členovia technickej prevádzky sa snažili urobiť maximum, aby sa predstavenie uskutočnilo. Aj napriek istým obmedzeniam umelecké výkony v interpretácii tejto epickej fresky boli strhujúce a hosťovanie našich košických kolegov sa stretlo s veľkým ohlasom publika.