Štátne vyznamenania aj pre osobnosti SND

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová udelila na slávnostnej ceremónii štátne vyznamenania 33 osobnostiam spoločenského, kultúrneho a športového života. Medzi nimi bolo niekoľko osobností, ktoré sú úzko späté so Slovenským národným divadlom.
 
Operný spevák Peter Mikuláš a dirigent Juraj Valčuha, ktorý je tiež členom Umeleckej rady SND, dostali Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenska v oblasti kultúry a umenia, ako aj za mimoriadne šírenie dobrého mena SR v zahraničí.
 
Pribinov kríž 1. triedy si prevzala riaditeľka Baletu SND Nina Poláková za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenskej republiky v oblasti klasického tanca a člen Umeleckej rady SND režisér Roman Polák za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenska v oblasti divadla.
 
Štátne vyznamenania získali aj ďalšie osobnosti zo sveta divadla - herečka Eva Pavlíková a režisér Blaho Uhlár. Všetkým oceneným srdečne blahoželáme!
 
„Píšete príbeh Slovenska – svojou prácou, obetavosťou, vedeckým bádaním, odvahou, umeleckými dielami, alebo aj stopami v snehu či na ľadovej ploche. Vydržme ho spoločne písať ďalej. Som presvedčená, že príbeh písaný takýmito výnimočnými ľuďmi nám bude spoľahlivo ukazovať cestu.“ (Zuzana Čaputová)