Pozývame do divadla jednorodičov, prihláste sa tu

S blížiacim sa Dňom matiek, Dňom otcov a Dňom detí pripravilo Slovenské národné divadlo tri špeciálne večery, kde pod názvom Divadlo pre všetky deti a unavených jednorodičov pozýva do divadla rodičov, ktorí sa sami starajú o dieťa a návšteva divadla je nad ich finančné a opatrovateľské možnosti. SND ich vďaka príspevkom z Klubu priateľov a mecénov SND pozve na vybrané predstavenia, počas ktorých pre ich deti pripraví sériu divadelných workshopov.
 
Cieľom projektu Divadlo pre všetky deti a unavených jednorodičov je dopriať jednorodičom, ktorí by si to nemohli inak dovoliť, večer pre seba, zažiť divadelné predstavenie a vychutnať si zaslúžený oddych a psychohygienu na opere, balete alebo činohre v Slovenskom národnom divadle.
 
„Uvedomujeme si, že rodičovstvo je náročné, a o to náročnejšie, ak ste na to sám a nie dvaja, nielen psychicky, ale aj z finančnej stránky. Osamelé matky sú najviac chudobou ohrozenou skupinou obyvateľstva. Vo svetle nedávnych tragických udalostí na Liptove sme aj my v SND začali viac rozmýšľať nad tým, ako pomôcť rodičom, ktorým nemá kto iný pomôcť. Nemá im kto večer postrážiť dieťa alebo je nákup vstupenky do divadla nad možnosti ich rodinného rozpočtu. Preto sme sa rozhodli im to týmto spôsobom umožniť – nielenže ich pozveme do divadla, ale postaráme sa aj o ich dieťa, kým budú na predstavení,“ hovorí generálny riaditeľ SND Matej Drlička.
 
SND pozýva jednorodičov na predstavenie opery Aida 18. 5. o 17.00 h, baletu Fashion Ballet ´24 dňa 25. 5. o 19.00 h a činohry Malé ženy 15. 6. o 18.00 h. Vstupenky budú prefinancované z prvých príspevkov, ktoré SND získalo vďaka novozaloženému Klubu priateľov a mecénov SND.
 
O deti rodičov, ktorí budú na predstaveniach, sa v tom čase postará tím SND, ktorý v divadle pripravuje detské prespávačky, Soboty v divadle a ďalšie detské programy.
 
„Je to zohratý tím, ktorý má po mnohých prespávačkách a ďalších detských akciách u nás v divadle výborné referencie. Navyše spolupracuje s lektormi, ktorí majú bohaté skúsenosti s prácou s deťmi, takže deti si užijú veľa zábavy a budú v správnych rukách. Nedávame vekové obmedzenie, ale spoliehame sa na rodičov, že dokážu odhadnúť, čo je zvládnuteľné pre ich dieťa, ktoré ostane v opatere cudzích ľudí,“ dodáva Matej Drlička.
 
Záujemcovia sa môžu do projektu Divadlo pre všetky deti a unavených jednorodičov prihlásiť prostredníctvom dotazníka, ktorý nájdu TU.
 
Kapacita je však obmedzená. V prípade veľkého záujmu bude SND v projekte pokračovať aj v ďalšej sezóne.