SND na konferencii Opera Europa vo Viedni

Zástupcovia SND sa uplynulý týždeň zúčastnili na pravidelnej jarnej konferencii asociácie európskych operných domov OPERA EUROPA, ktorá sa tentoraz konala v susednej Viedni. Hostiteľskými divadlami boli tri najvýznamnejšie viedenské operné scény – MusikTheater an der Wien, Volksoper a Viedenská štátna opera. Na konferencii sa zúčastnilo viac ako 450 účastníkov z rôznych európskych operných domov, umeleckých agentúr a festivalov, ale aj hostia z USA, Austrálie, Čile, Kolumbie, Japonska, Ománu či Južnej Kórey.
 
Špecializované fóra sa venovali marketingu a komunikácii, fundraisingu a rozvíjaniu edukatívnych programov. Veľká pozornosť sa venovala donorom a mecenášskym klubom, rozširovaniu publika, budovaniu lojality a rôznym modelom predplatného a abonentných vstupeniek.
 
Pre Slovenské národné divadlo nastal významný moment, keď v rámci nedeľného programu konferencie mali jej účastníci možnosť navštíviť predstavenie Eugena Suchoňa SVÄTOPLUK v Bratislave. V jeden večer sa tak na pôde nášho divadla stretli zástupcovia operných domov z Bruselu, Helsínk, Prahy, Ománu, Bukurešti, Bonnu, Stuttgartu, Londýna a Vilniusu.