LUCIA POPP TRIBUTE

Na jeseň tohto roku si pripomíname 30. výročie úmrtia svetovej opernej legendy, slovenskej sopranistky Lucie Popp. Slovenské národné divadlo, na ktorého javisku začínala svoju spevácku kariéru, sa rozhodlo usporiadať výnimočný slávnostný koncert pod názvom LUCIA POPP TRIBUTE na jej počesť. Pozvanie na účinkovanie prijali slovenské a české operné hviezdy a ďalší výnimoční hostia si zaspomínajú na opernú legendu prostredníctvom video nahrávok.
 
Meno Lucie Popp je vo svete opery dodnes pojmom. Najrenomovanejšie hudobné periodiká ju zaraďujú medzi desať najväčších sopránov 20. storočia. Patrila k najslávnejším slovenským operným speváčkam, ktoré zanechali výraznú stopu v dejinách svetového operného umenia.
 
Sprievodnou akciou galakoncertu LUCIA POPP TRIBUTE je rovnomenná výstava v Foyeri opery a baletu. Reflektuje nielen významné míľniky kariéry opernej legendy, ale obsahuje aj zaujímavé dokumenty z jej osobného života. Prináša výber z bohatej profesionálnej i osobnej fotodokumentácie, známe i raritné zábery z operných predstavení a koncertov, ktoré sú cenným svedectvom o výnimočnosti opernej kariéry Lucie Popp.
 
Koncepcia výstavy Jozef Červenka
Projektová manažérka Michaela Suchá
Dizajn Linda Pavelková
Produkcia Zuzana Barysz
Dátum od: 
9.9.2023
Dátum do: 
30.9.2023