Erina Kaminaka

Erina Kaminaka

Prvý sólista

Národnosť: japonská

Absolvovala: Baletnú školu Hiroko Fukaura Ballet Studio v Japonsku. V štúdiu pokračovala na Austrálskom baletnom konzervatóriu, po ktorom absolvovala v roku 2011 English National Ballet School (Anglickú národnú baletnú školu) pod vedením významných svetových pedagógov.

Angažmán: Od roku 2011 pôsobí v Balete SND, najskôr ako demisólistka, od roku 2015 na poste sólistky Baletu SND.

Repertoár: Počas štúdia v English National Ballet School tancovala v baletoch významných svetových tvorcov, napr. Kennetha MacMillana, Augusta Bournonvilla, Frederika Ashtona, Michaila Cordera a ďalších. V Balete SND stvárnila hlavné postavy v baletoch: Sylfida, Bajadéra, Onegin, Giselle, Malý princ, Odyseus, Korzár, Luskáčik, Spiaca krásavica a ďalšie. Spolupracovala s choreografmi, akými sú napríklad Vasilij Medvedev (Korzár), Vladimir Malakhov, Uwe Scholz, Rafael Avnikjan (Giselle), Massimo Moricone (Romeo a Júlia), Daniel de Andrade (Nižinskij – Boh tanca), Natália Horečná (Slovenské tance, Romeo a Júlia), Boris Eifman (Za hranicami hriechu/Bratia Karamazovovoci) a ďalší.

Ocenenia: Je držiteľkou niekoľkých cien z medzinárodných baletných podujatí: víťazkou Australian Teacher’s workshop v Melbourne, semifinalistkou Prix de Lausanne vo Švajčiarsku (2007).

Predstavenia

Účinkujú
Pas de deux - 1. dejstvo
Záhrada - sólo dámy
Oona Chaplin, primabalerína z filmu Svetlá lámp, Hetty
Diana a Beranger / priateľky Fleur de Lys
Valčík kvetov - zbor
Pas de deux - 1. dejstvo
Snehové vločky - zbor
Záhrada - sólo dámy
Snehové vločky - sólo