Adrian Ducin

Adrian Ducin

Sólista

Národnosť: moldavská
Absolvoval: Choreografické lýceu v Kišiňove a Konzervatórium vo Viedni (2002) (pedagógovia Karl Musil, Evelyn Teri, Maxim Abzalov a Nicolas Musin)

Angažmán: počas štúdia hosťoval v inscenáciách Moldavskej národnej opery (Labutie Jazero, Spiaca krásavica, Luskáčik, Giselle). Od roku 2002 pôsobí v Balete SND, najskôr ako sólista s povinnosťou tancovať v zbore, od roku 2008 ako sólista.

Repertoár: Na scéne SND stvárnil technicky a herecky mimoriadne náročné sólové postavy v baletoch: Labutie jazero (Rotbart, Šašo, Pas de trois), Spiaca krásavica (Modrý vták, Gavalier), Luskáčik (Gavalier), Bajadéra (Solor, Zlatý bôžik), Romeo a Júlia (Mercutio), Korzár (Ali, Lanquedem), Sylfida (James, Gurn), Spartakus (Crassus), Raymonda (Jean de Brian), Drevený princ (Drevený princ) a ďalšie. Predstavil sa aj v choreografiách Georgea Balanchina (Serenáda), Jiřího Kyliána (Un Ballo, Šesť tancov), dvojice Lightfoot/León (Susto), Lukáša Timuláka (Real Time), Nacha Duata (Duende), Mária Radačovského (Warhol, Everest), Igora Holováča (Keď umrieť znamená žiť, Don Juan, Four reason, Anjeli nad mestom), Jamesa Kudelku (15 heterosexuálnych duet, Štyri ročné obdobia). V posledných rokoch spolupracoval na sólových postavách s choreografmi: Maurom de Candiom (Angelika) Danielom de Andradem (Nižinskij – Boh tanca), Natáliou Horečnou (Romeo a Júlia – Tak ako včera...), Rafaelom Avnikjanom (Giselle) atď.

Ocenenia: V roku 2002 získal na Medzinárodnej baletnej súťaži v St. Pöltene 2. miesto a na súťaži súčasného tanca vo Viedni 1. miesto. V roku 2004 bol finalistom na Medzinárodnej baletnej súťaži vo Viedni. V roku 2005 bol nominovaný na cenu Kvet baletu v kategórii Najvýraznejší talent sezóny.

Predstavenia

Forbant - sólo páni