Sarah Millner

Sarah Millner

Demi sólista

Národnosť: rakúska

Absolvovala: Baletné konzervatórium pri Viedenskej štátnej opere

Angažmán: V sezóne 2005/2006 bola členkou baletného súboru Viedenskej štátnej opery a Volksoper. Od roku 2006 je členkou Baletu Slovenského národného divadla, od roku 2010 na pozícii demisólistka.

Repertoár: V Balete SND sa predstavila v klasických, neoklasických aj súčasných dielach v spolupráci s významnými choreografmi, akými sú: Uwe Scholz (Druhá symfónia), Nacho Duato (Duende), Vladimir Malakhov (Spiaca krásavica), Vasilij Medvedev (Korzár), Vladimir Malakhov (Spiaca krásavica), Youri Vámos (Sen noci svätojánskej), Daniel de Andrade (Nižinskij – Boh tanca – v postave Bronislavy Nižinskej), Natália Horečná (Slovenské tance – v postave Kataríny, Romeo a Júlia – Tak ako včera... – v postave Matky Montekovej), Boris Eifman (Za hranicami hriechu/Bratia Karamazovovci), Rafael Avnikjan (Labutie jazero, Luskáčik, Giselle) a ďalších.

Ocenenia: V roku 2002 a 2003 získala 1. a 3. miesto na medzinárodnej baletnej súťaži vo francúzskom Biarritzi. V roku 2004 sa zúčastnila na súťaži Prix de Lausanne vo Švajčiarsku.

Predstavenia

Forbant - sólo dámy
Snehové vločky - zbor
Priateľky pirátov
Valčík kvetov - zbor
Sedliacky tanec - dámy
Priateľky Giselle
Záhrada - zbor