Luana Brunetti

Luana Brunetti

Sólista

Absolvovala: baletnú školu v Mar del Plata pod vedením Tatiany Fesenko a Martina Mirandu, členov Colon Theater Ballet.

Angažmán: V roku 2009 prijala angažmán v Colon Theater Ballet pod vedením Lidie Segniovej. Od sezóny 2016/2107 pôsobí v Balete SND, od roku 2018 ako sólistka.

Repertoár: Vo svojom repertoári má postavy z baletov Giselle, Chopiniana, Sylfida, Slávnosť kvetov v Genzane, Paquita, Korzár (pas de trois), Modrý vták (pas de deux), Luskáčik (pas d’Esclave), Spiaca krásavica, Labutie jazero a ďalšie. V rokoch 2014 a 2015 tancovala hlavné postavy v inscenáciách Labutie jazero v choreografii Petra Wrighta, Rodin v choreografii Borisa Eifmana, Giselle a Luskáčik. V Balete SND stvárnila niekoľko sólových a titulných postáv v predstaveniach klasického a neoklasického repertoáru: Labutie jazero, Giselle v choreografii Rafaela Avnikjana, kde mala možnosť stvárniť hlavnú postavu Giselle. Môžete ju vidieť aj v predstaveniach Luskáčik (sólo vo Valčíku kvetov a snehových vločkách), Romeo a Júlia (duše), Esmeralda (Fleur de Lys) a ďalšie.

Ocenenia: Získala štipendium Consejo Argentino de la Danza (2010) a grant od Nadácie Beethoven (2013). V roku 2013 bola semifinalistkou 12. ročníka baletnej súťaže v Moskve.

Predstavenia