Raphael Schuster

Raphael Schuster

Demi sólista

Národnosť: rakúska

Absolvoval: Baletnú škola vo Viedni, neskôr Kráľovská akadémia tanca pod vedením Sarah-Jane Miller (1996 – 2000). V štúdiu pokračoval na Konzervatóriu Viedenskej štátnej opery (1998 – 2009).

Angažmán: V sezóne 2009/2010 bol členom súboru pri Viedenskej štátnej opere. Od roku 2010 pôsobí v Balete SND, od roku 2014 na poste demisólistu.

Repertoár: Už počas štúdia účinkoval v inscenáciách Baletu Viedenskej štátnej opery, napríklad v niekoľkých dielach Renata Zanellu: Popoluška, Luskáčik, Spartacus.
V Balete SND spolupracoval s významnými choreografmi, akými sú: Massimo Moricone (Romeo a Júlia), Rafael Avnikjan (Labutie jazero, Luskáčik, Giselle), Daniel de Andrade (Nižinskij – Boh tanca), Vasilij Medvedev (Korzár, Esmeralda), Natália Horečná (Slovenské tance – Životy svetiel, Romeo a Júlia – Tak ako včera...), Boris Eifman (Za hranicami hriechu/Bratia Karamazovovci). Vytvoril niekoľko postáv, v inscenácii Natálie Horečnej Romeo a Júlia – Tak ako včera... stvárňuje postavu Princa z Verony. V klasickom balete Vasilija Medvedeva Esmeralda tancuje postavu Clopina. V Čajkovského balete Labutie jazero tancuje Rottbarta.

Predstavenia

Sedliacky tanec - páni
"Krajčír v začarovanom zámku" - Krajčír Ihlička
"Zvieratká a zbojníci" - Zbojníci
Valčík kvetov - zbor