Mergim Veselaj

Mergim Veselaj

Zbor - Páni

Absolvoval: Tanečné konzervatórium Evy Jaczovej v Bratislave (2009). Už počas štúdia účinkoval v predstaveniach Baletu SND.

Angažmán: Od roku 2011 je členom Baletu SND. V rokoch 2009 – 2011 pôsobil v Národnom divadle moravsko-sliezskom v Ostrave pod vedením Igora Vejsadu.

Repertoár: Účinkoval v takmer všetkých predstaveniach klasického a neoklasického repertoáru: Labutie jazero, Luskáčik, Giselle, Spiaca krásavica, Korzár, Romeo a Júlia, Sen noci svätojánskej, Angelika a ďalšie. Vytvoril niekoľko sólových postáv, akými sú: otec v Popolvárovi Jána Ďurovčíka, Orientálny tanec, Myší kráľ a sólo Valčík Kvetov v Luskáčikovi, Landlord, Fatty Arbuckle v inscenácii Tulák Chaplin od Daniela de Andrade, Toreador v balete Don Quijote Vasilija Medvedeva a Stanislava Feča, Quince v balete Sen noci Svätojánskej od Youriho Vámosa, Muž v choreografii Igora Holováča Yesterday… dnes a zajtra, v súčasných baletoch natálie Horečnej stvárnil Tybalta, Dušu (Romeo a Júlia – Tak ako včera), Čierneho apoštola (Slovenské Tance). Počas svojho pôsobenia v Balete SND spolupracoval s významnými choreografmi, akými sú napríklad Vasilij Medvedev, Natália Horečná, Daniel de Andreade, Rafael Avnikjan, Boris Eifman, Uwe Scholz, Vladimir Malakhov, Yuri Vamos, Massimo Moricone, Nacho Duato a ďalší.

Predstavenia