Konstantin Korotkov

Konstantin Korotkov

Prvý sólista

Národnosť: ruská

Absolvoval: Akadémiu kulturológie a umenia IS Palant v Joškar-Ola (Marijská republika) a Moskovskú univerzitu GITIS so sólistickým diplomom.

Angažmán: Po škole prijal angažmán ako prvý sólista v balete Národnej opery v Joškar-Ola. Od roku 2017 pôsobí ako sólista v Balete SND, od roku 2018 na poste prvého sólistu.

Repertoár: Stvárnil desiatky postáv, akými sú napríklad: Siegried z baletu Labutie jazero, Basil z Dona Quijota, Albert z baletu Giselle, Konrád z baletu Korzár, Colin z baletu La fille mal gardeé, Princ z baletu Popoluška, Demetrius a Puk z baletu Sen noci svätojánskej, Solor z baletu Bajadéra, Fébus z baletu Esmeralda od C. Pugniho, ale aj princ Désiré z baletu Spiaca krásavica a klasická verzia baletu Romeo a Júlia, José zo suity Carmen, Spartakus atď. V Balete SND tancuje hlavné postavy v dielach choreografov – Rafaela Avnikjana (Labutie jazero, Luskáčik), Daniela de Andradeho (Nižinskij – Boh tanca), Borisa Eifmana (Za hranicami hriechu/Bratia Karamazovovci).

Ocenenia: V roku 2007 získal ocenenie na súťaži talentov Marijskej republiky a o rok neskôr si odniesol cenu za interpretáciu súčasného diela – baletu Polyfónia. V roku 2008 získal divadelnú cenu na medzinárodnej súťaži Kyrlya a na súťaži Galiny Ulianovej v Krasnojare získal striebornú medailu. Na medzinárodnej súťaži J. Grigoroviča získal tretie miesto (2012). V roku 2013 získal hlavnú cenu za postavu Konráda z baletu Korzár. V roku 2014 získal hlavnú cenu za postavu Majstra v balete Majster a Margaréta. Bol trikrát laureátom súťaže Arabeska. Je držiteľom čestného diplomu za umenie a kultúru od Marijskej republiky.

Predstavenia