Gerardo Gonzalez Villaverde

Gerardo Gonzalez Villaverde

Zbor - Páni
Absolvoval: Miami City Ballet School (2016) a Baletné konzervatórium v Madride (2017). Absolvoval letné kurzy v Joffrey Ballet School, Pennsylvania Ballet, Miami City Ballet a Palucca University of Dance Dresden (2013 – 2016).
 
Angažmán: Po absolutóriu pôsobil v balete Moravskosliezskeho národného divadla v Ostrave (2017 – 2019). Od sezóny 2019/2020 je členom Baletu Slovenského národného divadla.
 
Repertoár: Tancoval sóla a variácie z baletov Giselle (Sedliacke Pas de deux), Spiaca krásavica, Themes and Variations od Georgea Balanchina, Excelsior od Uga Dell’Ara, Sylvia od Louisa Méranta a ďalšie. V ostravskom balete vytvoril sólové postavy v inscenáciách významných choreografov, akými sú Krzysztof Pastor (Nebezpečné vzťahy), Jiří Kylián (Wings of Wax), Johan Inger (Rain Dogs), Paul Chalmer (Popoluška, Traja mušketieri), Igor Vejsada (Labutie jazero), Michal Štípa (Don Quijote). V Balete SND účinkuje v inscenáciách Vasilija Medvedeva (Esmeralda, Don Quijote), Rafaela Avnikjana (LuskáčikRuský a Španielsky tanec), Igora Holováča (Včera, dnes a zajtra), Michaela Cordera (Popoluška) a ďalších.

Predstavenia