Chiaki Honda

Chiaki Honda

Demi sólista

Absolvovala: Fukumoto Ballet Academy v Japonsku (2005) a baletnú školu pri Theater Basel vo Švajčiarsku (2011). Zúčastnila sa na baletných kurzoch Royal Ballet Summer School.

Angažmán: Pôsobila v balete Severočeského divadla v Ústí nad Labem. V Balete SND pôsobí od sezóny 2016/2017.

Repertoár: Stvárnila sóla a hlavné postavy v baletoch: Luskáčik, Giselle (Giselle), Sen noci svätojánskej (Titania), Labutie jazero (Pas de trois, Malé labute, Nevesty) a ďalšie. V Balete SND účinkuje v klasických a neoklasických tituloch. Spolupracovala s významnými choreografmi: Rafaelom Avnikjanom (Labutie jazero, Luskáčik, Giselle – Sedliacke Pas de deux), Danielom de Andrade (Nižinskij – Boh tanca: Jekaterina Oblokova), Vasilijom Medvedevom (Esmeralda), Natáliou Horečnou (Romeo a Júlia – Tak ako včera...), Borisom Eifmanom (Za hranicami hriechu/Bratia Karamazovovci) a ďalšími.

Ocenenia: Získala 3. miesto na Národnej baletnej súťaži v Nagoji (2003), v roku 2006 bola finalistkou súťaže Kobe Competition, kde v roku 2007 získala 3. miesto. Získala Cenu poroty na súťaži Royal Ballet School (2008), 8. miesto na NBA Ballet Competition (2012).

Predstavenia