Barbora Obložinská

Barbora Obložinská

Barbora Obložinská sa 10 rokov vrcholovo venovala modernej gymnastike a 7 rokov tanečným štýlom show dance a jazz dance v International Dance Organization. Je vicemajsterka Európy v jazz dance a niekoľkonásobná majsterka Slovenska v modernej gymnastike. Aktuálne je študentkou Fakulty telesnej výchovy a športu UK.
V rámci akrobatického zoskupenia Vertigo sa venuje vzdušnej akrobacii, tancu a iným druhom performing arts - ohňová show, svetelná show, visual dance.

Akrobaticko tanečné zoskupenie Vertigo sa profesionálne venuje návrhu, tvorbe a realizácii akrobaticko – tanečných vystúpení a objavovaniu a rozvoju mladých športových talentov. Od roku 2008 rozvíja oblasť akrobatického umenia, aj oblasť performing arts na Slovensku – akrobacia na šále, kruhu a kocke, tanec s ohňom, svetelná show, hand balancing, kontorzia a visual dance. Aktuálne je slovenským lídrom v oblasti vzdušnej akrobacie.

Vertigo má za sebou celkovo vyše 3000 úspešných a originálnych projektov a vystúpení po celom svete (Katar, Bahrain, Arabské Emiráty, Hong Kong, Macao, Indonézia, Taiwan, viaceré európske krajiny). Vertigo bolo súčasťou muzikálov na ľade Máša a Medveď a Angry Birds od slovenskej produkcie Comunique, naši akrobati účinkovali aj v úspešnej opere Čarovná flauta v Slovenskom Národnom Divadle, tiež aj v najväčšej rakúskej operete SeefestSpiele Morbisch. Vertigo vytvorilo pôsobivé akrobatické vstupy pre 6 ročníkov českého multimediálneho festivalu Vltava žije v spolupráci s Art4promotion.

Predstavenia