Aktuality / Tlačové správy

Umenie pre život 2021
Publikované dňa: 14.10.2021
Balet Slovenského národného divadla v spolupáci s Národným onkologickým ústavom pripravuje ďalší ročník projektu pod názom Umenie pre život. Tanečný galavečer sa uskutoční v piatok 22. októbra 2021 o 18.00 hod. v novej budove SND.
 
Ambíciou podujatia Umenie pre život, ktoré iniciuje Národný onkologický ústav/NOÚ spolu s našou prvou baletnou scénou, je upozorniť na problematiku prevencie a liečby onkologických ochorení. Názov Umenie pre život vychádza z filozofie Umenie liečiť a umenie pomáhať. 
 
REŽIM SPÚŠŤANIA VSTUPENIEK DO PREDAJA
Publikované dňa: 12.10.2021
Vážení návštevníci,
 
dovoľujeme si vás informovať, že vstupenky na všetky naše predstavenia dávame do predaja vždy prvý deň v mesiaci na mesiac nasledujúci. Od 2. novembra si budete môcť kúpiť vstupenky na všetky decembrové predstavenia (1. novembra je sviatok). Od 1. decembra budú k dispozícii vstupenky na januárové predstavenia.
 
Takisto si vás dovoľujeme informovať, že z dôvodu pretrvávajúcej pandemickej situácie musíme preventívne blokovať (rezervovať) veľké množstvo miest v sále. Každý piatok uvoľňujeme do predaja všetky vstupenky, ktoré covid semafor na nasledujúci týždeň povoľuje. Preto vám odporúčame navštíviť našu stránku v piatok v týždni pred predstavením, aby ste si mohli zakúpiť vstupenky uvoľnené do predaja na nasledujúci týždeň.
 
Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na vašu návštevu!
 
Vaše SND
 
Zrušenie dnešného predstavenia Ste medzi nami 10. 10. 2021
Publikované dňa: 10.10.2021
Vážení návštevníci,
 
dovoľujeme si vás informovať, že z dôvodu náhlej zdravotnej indispozície účinkujúceho rušíme DNES 10. 10. 2021 predstavenie Ste medzi nami v Modrom salóne SND BEZ NÁHRADY.
 
Vstupenky si v pokladnici SND môžete do 15 dní vymeniť za vstupenky na predstavenie rovnakého titulu uvádzané v najbližšom termíne alebo za iný titul.
 
O vrátenie vstupného po 15 pracovných dňoch je možné požiadať výlučne písomne (resp. pri on-line nákupe aj e-mailom) na adrese rezervacie@snd.sk. Zároveň je potrebné uviesť Vaše číslo účtu a kódu banky (IBAN, SWIFT/BIC) a priložiť sken vstupenky na refundáciu.
 
Ospravedlňujeme sa vám za prípadné komplikácie súvisiace s touto zmenou.
 
Ďakujeme za vašu priazeň a pochopenie.
 
Vaše SND.
Festival Nová dráma/New Drama 2021 aj v SND
Publikované dňa: 08.10.2021
V dňoch 11. – 16. októbra sa uskutoční každoročná súťažná prehliadka najlepších inscenácií súčasnej drámy realizovaných za posledný rok v divadlách po celom Slovensku. Podstatou festivalu nie je len prezentácia existujúcich inscenácií v hlavnom súťažnom programe, ale aj stimulácia kreatívneho písania.
 
Ako tradične sa časť festivalového programu bude konať aj na pôde SND.
 
V utorok 12. októbra uvedieme v Štúdiu SND hru Pieskovisko Michała Walczaka z produkcie divadla Alexandra Duchnoviča v Prešove. Vstupenky zakúpite tu: https://snd.sk/predstavenie/13348/pieskovisko/2021-10-12/19-00
 
Druhou festivalovou prezentáciou bude naša hra režiséra Jiřího Havelku Dnes večer nehráme, ktorú uvedieme vo štvrtok 14. októbra v Sále činohry.
 
Sála Činohry SND sa 18. októbra stane najväčšou kinosálou na Slovensku
Publikované dňa: 08.10.2021
Divácky najatraktívnejšia prehliadka festivalových filmov z Berlína, Benátok a Cannes Be2Can sa po roku vracia s bohatou ponukou – až 12 filmov bude tvoriť program ôsmeho ročníka. Dva z nich budú môcť diváci navštíviť aj v sále Činohry SND, ktorá sa na jeden večer stane najväčšou kinosálou na Slovensku.
 
Otváracím filmom prehliadky Be2Can 2021 sa stane snímka francúzskej režisérky Julie Ducournau Titán. Ide o film, ktorý prepisuje históriu Cannes. Len po druhýkrát za existenciu prestížneho filmového festivalu získal najvyššie ocenenie – Zlatú palmu – film, ktorý režírovala žena. Po medzinárodnom úspechu kanibalistickej snímky Raw sa vrátila do Cannes s ešte šokujúcejším filmom Titane. Ten spôsobil doslova ošiaľ a médiá boli plné zmienok o filme. Niektoré ho označili za najdivokejší film, aký kedy bol na festivale.
 
Film uvádzame s českými a anglickými titulkami.
 

Stránky