Úvod

Akcia B - rozprávanie o mlčaní
činohra
činohra
nová budova SND - Modrý salón
V predaji
03.09. o 19.00h
Malé ženy
činohra
činohra
nová budova SND - Sála činohry
V predaji
04.09. o 18.00h
ONDREJ MALACHOVSKÝ TRIBUTE
opera
opera
Koncert,
nová budova SND - Sála opery a baletu
V predaji
07.09. o 19.00h
Muflón Ancijáš
opera
opera
nová budova SND - Sála opery a baletu
V predaji
15.09. o 11.00h
Labutie jazero
balet
balet
nová budova SND - Sála opery a baletu
V predaji
14.09. o 19.00h
Labutie jazero
balet
balet
nová budova SND - Sála opery a baletu
V predaji
15.09. o 19.00h
Prehliadka historickej budovy SND
Iné
Iné
Prehliadka,
historická budova SND
V predaji
03.08. o 19.00h
Prehliadka historickej budovy SND
Iné
Iné
Prehliadka,
historická budova SND
V predaji
24.08. o 15.00h

Aktuality

Okrúhle životné jubileum dnes oslavuje významná slovenská mezzosopranistka Monika Fabianová.

V krásnych letných dňoch si spolu s jubilantkou pani Annou Maľovou, členkou Činohry SND, pripomíname jej vzácne životné jubileum.

V SND prichádza k výmene na poste vedenia umeleckého súboru Baletu SND.

Od nasledujúcej divadelnej sezóny sa šéfdirigentom Opery Slovenského národného divadla stáva Tomáš Brauner, jeden z najvyhľadávanejších dirigentov svojej generácie.
Opera SND uvedie 2. júla 2024 Smetanovu operu Hubička na festivale Smetanova Litomyšl, ktorý je ústredným dejiskom osláv 200.
Vážené dámy, vážení páni,
 
Opera SND uvádza 21. a 22. júna 2024 premiéry opery Giacoma Pucciniho Madama Butterfly.
Činohra SND ako svoju poslednú premiéru v aktuálnej sezóne uviedla počas víkendu v sobotu 8. júna a v nedeľu 9.
... a množstvo otázok, ktoré si kládol kedysi na začiatku 20.
Dnes srdečne blahoželáme výraznej osobnosti – režisérovi, vysokoškolskému pedagógovi a prekladateľovi Ľubomírovi Vajdičkovi, ktorý oslavuje významné životné jubileum.
V sobotu 1. júna privíta Slovenské národné divadlo na predstavení opery Čert a Káča viac ako dvesto divákov v rámci programu Divadlo pre všetky deti.
Balet SND uvedie koncom mája v premiére tretí ročník úspešného exkluzívneho projektu Fashion Ballet ´24.
Ladislav Chudík oslávil v roku 2014 úctyhodných deväťdesiat rokov a posledný raz stál na javisku Činohry SND v legendárnej Tančiarni.

Máj svedčí oslavám narodenín mnohých osobností zo sveta umenia. 19. mája má jubileum jedna z najpopulárnejších a najobsadzovanejších herečiek Zdena Studenková.

Jednej z najvýraznejších osobností nielen divadelnej scény, ale aj nášho umenia a kultúry Zuzane Fialovej blahoželáme k životnému jubileu.
 
Dovoľujeme si Vás informovať, že s dlhoročnou, vynikajúcou sólistkou Opery SND, profesorkou na Vysokej škole múzických umení Ľubicou Rybárskou sa rozlúčime v pondelok 27.

Legendárny tanečník, herec, choreograf, režisér, pedagóg Vlastimil Harapes zomrel vo veku 77 rokov dnes 15. mája 2024 napoludnie po intenzívnej chorobe v jednej z pražských nemocníc.

S veľkým zármutkom sme prijali správu, že dnes 14. mája 2024 navždy stíchol dramatický soprán, nádherný hlas dlhoročnej vynikajúcej sólistky Opery SND Ľubice Rybárskej.

Dovoľujeme si vás informovať, že Verejný odpočet činnosti a hospodárenia SND 2023 sa uskutoční v stredu 15. mája 2024 o 10.00 hod.

Dnes, 10. mája 2024, s úctou blahoželáme jednej z najvýraznejších hereckých osobností, Štefanovi Kvietikovi, k jeho 90. narodeninám.
 
 
100 rokov Slovenského národného divadla
 
Činohra, Opera a Balet Slovenského národného divadla predstavili premiérové tituly, na ktoré sa môžu fanúšikovia divadla tešiť v divadelnej sezóne 2024/2025.
Zástupcovia SND sa uplynulý týždeň zúčastnili na pravidelnej jarnej konferencii asociácie európskych operných domov OPERA EUROPA, ktorá sa tentoraz konala v susednej Viedni.
Činohra SND uviedla premiéru adaptácie bravúrneho textu Pavla Vilikovského Pes na ceste z pera ďalšej výraznej osobnosti, českého režiséra Dušana David Pařízka
Činohra Slovenského národného divadla pripravila na záver aktuálneho týždňa, na 6. a 7.
Dnes si pripomíname nedožité 95. narodeniny výraznej osobnosti, neopakovateľného operného sólistu Ondreja Malachovského.
 
S blížiacim sa Dňom matiek, Dňom otcov a Dňom detí pripravilo Slovenské národné divadlo tri špeciálne večery, kde pod názvom Divadlo pre všetky deti a unavených jednorodičov
V Slovenskom národnom divadle si uvedomujeme čo znamená mať silný hlas v spoločnosti. Sme si vedomí, že aj my máme to privilégium, že náš hlas je počuť.
Medzinárodný divadelný inštitút/ITI – svetová mimovládna organizácia pre performatívne umenia inicioval v roku 1962 prvý Svetový deň divadla 27.
V stredu 20. marca sme medzi sebou oficiálne privítali prvých členov Klubu priateľov a mecénov SND.
Repertoár Baletu SND obohatí strhujúci príbeh na hudbu Jula Masseneta v majstrovskej choreografii výnimočnej osobnosti sira MacMillana: príbeh o nepokojnej Manon
Modrý salón v novej budove SND je pre činoherný súbor našej prvej scény platformou na prezentáciu tém, ktoré by nemali „odísť do zabudnutia“, naopak, mali by sa intenzívne dotýkať nášho svedomia.
Vo štvrtok 14. marca 2024 o 17.30 hod. vzdáme hold umeniu majstra „smutného smiechu“ v Modrom salóne v novej budove SND.
Opera SND pripravila v Roku českej hudby premiéru jedného z významných diel, ktoré je úzko späté s históriou našej prvej scény – Smetanovu operu Hubička. 1.
„Na svete sú všelijaké mechanizmy, ale divadlo je ten najzložitejší,“ hovorí hrdina príbehu z divadelného prostredia v inscenácii Divadelný román, ktorú Činohra SND uvád

S veľkým zármutkom sme dnes prijali správu o úmrtí významného tenoristu Jozefa Ábela, dlhoročného sólistu Opery SND. 

Činohra Slovenského národného divadla uviedla premiéru hry Ježiš z Montrealu, ktorej námet čerpá z rovnomenného filmu úspešného kanadského režiséra, sce
Činohra Slovenského národného divadla pripravila premiéru hry amerického spisovateľa Paula Rudnicka pod názvom Sme v pohode.
Slovenské národné divadlo je štátna príspevková organizacia Ministerstva kultúry SR

Partneri

Generálny partner

Hlavný partner

Generálny mediálny partner

Mediálny partner premiér

Partneri

Oficiálna minerálna voda pre SND

Hrdý partner Operného štúdia SND

Hlavní mediálni partneri

Mediálni partneri