Úvod

Špina
činohra
činohra
nová budova SND - Štúdio
V predaji
03.09. o 19.00h
Celé zle
činohra
činohra
nová budova SND - Sála činohry
V predaji
04.09. o 19.00h
Turandot
opera
opera
nová budova SND - Sála opery a baletu
V predaji
06.09. o 19.00h
Turandot
opera
opera
nová budova SND - Sála opery a baletu
V predaji
08.09. o 19.00h
Giselle
balet
balet
nová budova SND - Sála opery a baletu
V predaji
17.09. o 19.00h
Giselle
balet
balet
nová budova SND - Sála opery a baletu
V predaji
18.09. o 17.00h

Aktuality

Opera SND otvorí novú divadelnú sezónu výnimočným galakoncertom na počesť zosnulej svetovej opernej legendy Edity Gruberovej.
Vážení návštevníci,
 
Od 1. augusta bude v Slovenskom národnom divadle prebiehať kontrola Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ).
Národný inšpektorát práce ako odvolací orgán zrušil rozhodnutie Inšpektorátu práce Bratislava o zákaze používania historickej budovy SND a vec vrátil na nové prejednanie a rozhodnutie.
Slovenské národné divadlo hľadá posily do svojho tímu.
 
Parkovisko SND bude počas letných mesiacov úplne uzatvorené pre verejnosť aj zamestnancov divadla.
Vedenie SND prezentovalo na tlačovej konferencii 16. júna 2022 podrobné dramaturgické plány troch umeleckých súborov SND a ďalšie aktivity na nasledujúcu 103. divadelnú sezónu SND.
V Slovenskom národnom divadle sa v piatok 17. júna konalo zasadnutie Asociácie slovenských divadiel a orchestrov (ASDO).
Opera SND sa stala novým členom profesionálnej asociácie operných domov a festivalov v Európe – Opera Europa. Aktuálne združuje 215 členov zo 43 krajín.
Generálny riaditeľ SND Matej Drlička predstavil nové zloženie Umeleckej rady SND, ktorej činnosť bola počas pandemickej prestávky zastavená.
V dňoch 15. a 16. júna sa v Slovenskom národnom divadle konalo najväčšie a najvýznamnejšie podujatie pre finančných riaditeľov na Slovensku - CFO Fórum Slovensko.
 
„Ísť ďaleko, vzlietnuť vysoko“, také je krédo rodenej optimistky Márie Kráľovičovej.
 
Slovenské národné divadlo sa stalo novým členom Francúzsko-slovenskej obchodnej komory.
V pondelok 6. júna sa na pôde Slovenského národného divadla konal prvý ročník summitu Slovak Global Network za účasti prezidentky SR Zuzany Čaputovej a predsedu vlády Eduarda Hegera.

Herectvo nuáns, fatálnosť verzus ze­mitosť, dramatickosť verzus komika, svetskosť verzus duchovno. Taká je Božidara Tur­zonovová. 

ASDO - Asociácia Slovenských Divadiel a orchestrov zastupuje 22 inštitúcií zriaďovaných štátom, vyššími územnými celkami a mestami na Slovensku.
S prof. Emíliou Vášáryovou si nielen kolegovia v Slovenskom národnom divadle a hereckej komunite, ale mnohí priaznivci Tálie pripomínajú práve dnes, 18. mája 2022, jej vzácne životné jubileum.
Vážení diváci, od štvrtka 21. apríla už k nám do divadla nepotrebujete respirátor.
Vedenie Slovenského národného divadla sa v rámci ozdravného plánu divadla rozhodlo znížiť stavy interných sólistov Opery SND.
 
Práve dnes, 14. apríla 2022, uplynie 15 rokov od slávnostného otvorenia novej budovy Slovenského národného divadla.
Zo srdca by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať všetkým našim divákom, ktorí si v utorok večer na youtubovom kanáli SND pozreli živý stream predstavenia činohry Láskavé bohyne a namiesto

Slovenské národné divadlo od dnes svojim nasvietením symbolicky podporuje nedotknuteľnosť územnej celistvosti našej susednej krajiny, Ukrajiny.

V Slovenskom národnom divadle sa v piatok 18.
V tomto období sme v SND privítali možnosť navýšiť divácku kapacitu na úroveň 50% možnej obsadenosti divadelnej sály.
Vedenie Slovenského národného divadla oceňuje rozhodnutie Magistrátu Bratislavy vypísať súťaž na zhotoviteľa meraní hluku a vibrácií priestorov novej budovy SND v rámci príprav projektu e
Čo tak sa stretnúť na predstaveniach Činohry, Opery a Baletu v Slovenskom národnom divadle? Venujte svojim blízkym darčekové poukážky do Slovenského národného divadla.
 
Slovenské národné divadlo iniciovalo projekt “Dobrí susedia”, v rámci ktorého sa mu podarilo nadviazať spoluprácu s okolitými developermi.
Slovenské národné divadlo je štátna príspevková organizacia Ministerstva kultúry SR

Partneri

Generálny partner

Generálni mediálni partneri

Mediálny partner premiér

Hlavný partner Baletu

Produktový partner

Oficiálna minerálna voda pre SND

Operné štúdio podporila

Hlavní mediálni partneri

Mediálni partneri

Partneri filmovej techniky